top of page

Suya ihtiyaç duymadan yıkama & cilalama nasıl yapılır?

Bu yazıda bahsedilenler:

* Su olmadan yapılan yıkama ve cilalama ile ilgili teknik bilgiler

* Aracınızı suya ihtiyaç duymayan ürünler ile nasıl temizlersiniz?

* Suya ihtiyaç duymayan ürünler ve araba yıkama sabunu ne zaman kullanılmalı?

——————————————————————————————————

 

Aracınızı düzenli olarak temizlemek parlak bir yüzey elde etmek için önemlidir, ancak aracınızı yıkamak ve cilalamak için her zaman yeterli vaktiniz olmayabilir. İşte bu noktada suya ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz pratik temizleyici & koruyucu ürünler devreye girer. — Peki suya ihtiyaç duymayan yıkama & cila ürünleri tam olarak nedir, kir ve lekeleri nasıl temizler?

Bu yazıda, tüm bu soruları ve daha fazlasını cevaplamak için su kullanmadan da uygulayabileceğiniz yıkama & cilalama ürünlerinin arkasındaki bilimi keşfediyoruz!

Susuz yıkama & cilalama nedir?

 

Susuz yıkama, aracınızın yüzeyindeki kirleri temizlemek için su kullanılmasını gerektirmeyen temizleyicilerdir. Bu yöntem sadece çevre dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda araba yıkama işlemini tek ve basit bir adımda gerçekleştirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu temizleme solüsyonları genellikle aracınızın tüm yüzeyine uygulanmasını kolaylaştırmak için uygun bir sprey şişesi içinde sunulur.

 

Susuz yıkama, su olmadan da etkili sağlayan üç temel bileşen içeren özel bir formüle sahiptir:

Temizleme deterjanları: Geleneksel araba şampuanlarından farklı olarak, suya ihtiyaç duymayan temizleyiciler, aracınızın yüzeyindeki kir ve lekeleri gidermek için sabun yerine güçlü temizleme deterjanları içerir. Bu kimyasallar kiri ve diğer tozları parçalayarak mikrofiber havluyla çıkarılmasını kolaylaştırır.

 

Yağlama maddeleri: Suya ihtiyaç duymayan oto yıkayıcıları ayrıca su yerine geçen, kir ve toprakları kapsülleyen ve parlak şeffaf kaplamanızın çizilmesini önlemek için bunları mikrofiber bezinize çeken yağlama polimerlerine sahiptir. Bu yağlama katkı maddeleri,  ürünün aracınızın yüzeyi üzerinde düzgün ve kolay bir şekilde kaymasını, aracınızın boyasını çizilmelere ve kıvrılmalara karşı korunmasını sağlar.

 

Parlatıcı ve koruyucu: Kir ve lekeler temizlendikten sonra, parlaklık arttırıcılar ve koruyucular aracınızın işlem sonrası görünümünü iyileştirmek için devreye girer. Bu polimerler aracınızın cila kaplamasını güçlendirir ve aracınıza ekstra parlak bir görünüm kazandırır.

 

Güçlü bir formülle birleştirildiğinde, bu bileşenler aracınızı on dakika veya daha kısa sürede yıkanmasını sağlar, parlak bir etki yaratır.

 

 

Suya ihtiyaç duymayan ürünler ve araba yıkama sabunu ne zaman kullanılmalı?

 

Suya itiyaç duymayan ürünlerin kullanım kolaylığına rağmen, tüm kirleri temizlemek için her zaman kusursuz bir çözüm olmayabilir. Kirleri aracınızın yüzeyinden güvenli bir şekilde çıkarmak için araba yıkama sabununuzu kullanmanızı gerektiren durumlar olabilir.

 

Aracınızı yıkamak için ne tür bir oto yıkama solüsyonuna ihtiyacınız olacağını belirlemek için temizlemeden önce aracınızın yüzeyini her zaman kontrol etmeniz önemlidir. Bunu yapmak için, aracınızın en kirli yüzeyi üzerinde elinizi hafifçe gezdirin. Aracınızda sadece hafif toz, parmak izi ve küçük su lekeleri varsa, suya ihtiyaç duymayan ürünleri kullanmak güvenlidir.

 

Öte yandan, aracınızın yüzeyine yapışmış çamur, böcek veya diğer belirgin lekeler varsa, bu inatçı lekeleri gidermek için araç yıkama sabunu köpüğü kullanmanız gerekir. Suya ihtiyaç duymayan ürünler,bu noktada inatçı lekeleri temizlemek için yeterli olmayabilir ve aracınızın boyasına zarar verebilir.

 

 

Suya ihtiyaç duymayan ürünler nasıl kullanılır?

 

Aracınızı su olmadan yıkamak için ihtiyacınız olan tek şey Hybrid Solutions Seramik 3'ü 1 arada Detailer ve birkaç mikrofiber havlu gibi temizleyici bezlerdir. Mikrofiber bezinizi temizlerken durulamayacağınız için, aracınızın yüzeyinin çizilmesini önlemek adına birden fazla boş alana sahip olmanız gerekir. En iyi sonuçları elde etmek için elinizde üç veya dört havlu bulundurmanızı öneririz.

 

1. Adım Suya ihtiyaç duymayan oto yıkama solüsyonunuzla aracınızın bir 2 ’x 2' bölümünü iyice püskürterek başlayın. Her dış panelin tamamen doygun olduğundan emin olun, böylece temizleyiciniz kir ve hafif lekeleri yüzeyinizden güvenli bir şekilde kaldırmaya yardımcı olur.

 

2. Adım. Katlanmış bir mikrofiber havluyla aracınızın yüzeyindeki kir ve lekeleri silin. Bezinizin bir tarafı kirlendiğinde, keskin lekeleri şeffaf kaplamaya sürtmekten kaçınmak için temiz bir tarafına çevirin.

 

3. Adım. Hafif, dairesel hareketler kullanarak yüzeyinizi taze, mikrofiber bir havluyla güzel bir parlaklığa getirin. Yıkama işlemi sırasında, mümkün olan en pürüzsüz yüzey için dış panellerinizin geri kalanını parlatmak için ayrı bir microfiber bezi bulundurduğunuzdan emin olun.

 

4. Adım. Tüm aracınızı temizleyene kadar dış panellerinizin ve camınızın geri kalanında bu adımları tekrarlayın.

Ürün yok

bottom of page